Wskazówki dla sprzedających – cz.2

Kategoria
Tutaj powinien być obrazek
Dodano 05/10/2017

Sprzedajesz mieszkanie? O czym powinieneś wiedzieć.


Witam Państwa, słota i jesień zawitała do nas na dobre. Dziś chciała bym przybliżyć Państwu zagadnienie zgłoszeń swojego mieszkania do kilku pośredników.
Porada nr. Dwa – Wiele biur
Często chcemy jak najlepiej. Jeżeli postanowiliśmy że będziemy pracować z biurami nieruchomości to zgłaszamy swoje mieszkanie do wielu biur. Powinno być lepiej, prawda? Skoro jest dużo osób które zajmują się sprawą, to na pewno przyspieszy to sprzedaż.
Niestety, mimo logicznie wyglądającej idei nie działa to w ten sposób. Najczęściej osiąga się efekt odwrotny.
Każde z biur chce wykonać swoją pracę jak najlepiej, opisują więc mieszkanie/dom ze swojego punktu widzenia, ogłoszenie wystawione wielokrotnie z trochę innymi zdjęciami i trochę innymi opisami trafia do klientów. Przy oglądaniu kolejnego ogłoszenia tego samego mieszkania opisanego inaczej, nawet gdyby był to pałac z bajki, każda księżniczka straci zainteresowanie. Dodatkowo drobne różnice w opisach zapalają u kupującego czerwone światło, oferta traci wiarygodność.
Aby uniknąć takiej sytuacji i umożliwić wykonywanie pracy pośrednikowi, najlepiej jest podpisać umowę tylko z jednym biurem. Biuro takie jest spokojne że jego nakłady pracy i reklamy przyniosą efekt, może po prowadzić zaplanowaną kampanię nieruchomości.
Tak, kampanię. Wiem że to duże słowo, ale tak się to odbywa. Po zrobieniu naszemu mieszkaniu pełnego opisu i sesji fotograficznej, pośrednik planuję całą kampanię wśród klientów którzy będą zainteresowani tą okolicą, takim domem i działa. A nasza nieruchomość staje się na chwilę gwiazdą.Mapa strony