Wskazówki dla sprzedających – cz.1

KategoriaSprzedaż
Tutaj powinien być obrazek
Dodano 27/09/2017

Sprzedajesz mieszkanie? O czym powinieneś wiedzieć.


Dlaczego Razem lepiej.
Witam w serii porad dla sprzedając mieszkanie czy dom. Seria ma na celu wsparcie Państwa oraz wyjaśnienie jakie błędy czy przeszkody mogą Państwa czekać.
Sprzedaż mieszkania mieści się w czołówce listy sytuacji które są na dla nas dużym wyzwaniem i wiążą się ze stresem. Przychodzi moment gdy miejsce które było naszym domem z różnych przyczyn przestaje nim być i szukamy nowego miejsca dla siebie/ dzieci/ rodziny/ na starość… Zmiany, zmiany. Któż się ich nie boi.
Dodatkowo legendy o tym ile niebezpieczeństw czeka na tej drodze nie ułatwiają nam decyzji.
Kilka z tych pułapek omówimy dziś.
Spędzając lata na pomaganiu ludziom w znalezieniu nowego miejsca dla siebie i przekazaniu swojego domu w cudze ręce nauczyły mnie że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Porada nr. Jeden – Brak planu.
Najczęściej chcemy jak najszybciej sprzedać co posiadamy i najlepiej uzyskać przy tym jak najwyższą cenę.
Aby udało się uzyskać te cele należy zaplanować cały proces sprzedaży. Wokół nas wielu znajomych i członków rodziny nagle okazuję się ekspertami którzy wiedzą najlepiej. Nasze emocje buzują. Przystępując do takiej decyzji raz w życiu rzadko mamy doświadczenie i wiedzę w tym temacie, a wszystkie szybkie ruchy oddalają nas od celu.

Pamiętajmy że najlepiej jest rozpisać plan sprzedaży od momentu gdy zapada decyzja, przez kompletowanie dokumentów, ustalenie ceny nieruchomości, przygotowanie jej do sprzedaży , reklamowanie jej i promowanie, prezentowanie jej nabywcom, negocjowanie warunków aż po zawarcie umowy sprzedaży.
Doświadczeni pośrednicy posiadają wiedzę, jakie niespodzianki mogą czekać na sprzedających na każdym z tych etapów.
Zadaniem biura nieruchomości i pośrednika. Pośrednika – jak ciężko to brzmi, może nazwijmy go na razie specjalistą. Więc zadaniem specjalisty jest przeprowadzenie przez wszelkie te etapy w jak najbardziej przyjemny sposób osób, które szukają miejsca dla siebie, jak i takich które chcą zmienić miejsce, czy posiadają miejsce w sam raz dla innych i chcą je sprzedać.

Często samodzielnie prowadząc sprzedaż znacznie wydłuża się czas sprzedaży, otrzymujemy niższą cenę i nie raz nie dochodzi do umowy ponieważ każdy z nas uczy się na błędach. Jest dużo literatury w temacie nieruchomości oraz osób które z dobrymi intencjami będą chciały pomóc, jednak nauka trwa. Nauka przy sprzedaży własnej nieruchomości wiąże się z wieloma emocjami i utrudnia osąd.
Warto do sprzedaży, poza nieruchomością przygotować również siebie wewnętrznie ( lub lokatorów nieruchomości). Dobrze jest też wesprzeć się opinią specjalistów, pracujących w tej branży na co dzień , przyzwyczajonych do niespodzianek, które czekają, a co ważne wspierających nas w tej trudnej sytuacji.



Mapa strony